+

KÜLTÜR TURLARI NEDİR?

KÜLTÜR TURLARI NEDİR?

Kültür, bir mirastır ve her ülkenin de kendisine ait bir kültürü vardır. Asırların doğal olarak meydana getirdiği bir mozaiktir kültür. Birbirlerini etkileyen farklı kültürler daha farklı bir kültürü sunar bizlere(Endülüs’te olduğu gibi). Mimaride, sanatta, kültürde, eğitimde, sosyal, ekonomik, tıp, mühendislik… Alanlarındaki gelişme ve buluşlar zamanla birbirlerini tamamlamış ve harika eser ve buluşları meydana getirmişlerdir.  

İnsan dünyayı gezdikçe bu gelişmeleri ve farklılıkları daha net olarak görebilmektedir. Gezilen her ülke ve bu muhteşem mekânlar, insan için birer tecrübe ve rehber olabiliyor çoğu zaman.

Vanderzee ailesi olarak Müslüman âlimlerin, mühendis, mimar, düşünür, bilim adamlarının… Dünya kültürlerini ne kadar etkilediğini yerinde görmek adına birçok ülkeye turlar düzenlemektedir.  Dünyanın bugünkü teknolojik gelişmenin temelinde kimler nasıl katkıda bulunmuşlar? İşte onları yerinde görmeye vesile olmak, bizim için en büyük bahtiyarlık olacaktır…

Her seyahatin mutlaka olumlu bir sonucu vardır. İnsan, seyahat ettikçe olaylara bakışı olumlu yönde değişir, olayları farklı yorumlar ve sahip olduğu kültürle gördüğü güzellikleri birleştirir ve harika sentezleri sunar dostlarına… Bu da kültürlerin insan üzerindeki en önemli etkilerinden biridir.

Huzurlu seyahat için her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz…