+

Bosna Hersek Gezi Programı (4Gün)

Bosna Hersek Gezi Programı (4Gün)

 1. Gün: İSTANBUL  -  SARAYBOSNA

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali VANDERZEE kontuarı önünde buluşma. THY ile TK 000 tarifeli uçağı ile İstanbul’dan hareket 00:00 (yerel saat) Saraybosna’ya varış. Havalimanı’nda VANDERZEE rehberi tarafından karşılanma. Özel aracımızla Başçarşıya gidiş. 1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya  Izzetbegoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezinti. Öğle yemeğimizi meşhur saç altında pişmiş Boşnak böreği menüsü ile aldıktan sonra Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camiisini, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsü’nü gezip gördükten sonra Osmanlı kalesi Beyaz Tabyayı geziyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, Saraybosna şehir manzarasını seyir, Fatih’in Bosna’ya girdiği tarihi Koza Köprüsü’nü ziyaret ettikten sonra akşam yemeğinde meşhur Boşnak Kebabı - Çevapi tattıktan sonra çay -  kahve keyfi yapıyor ve ardından serbest zaman.  Belirlenen saatte aracımıza geçip konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

 1. Gün: SARAYBOSNA -  MOSTAR  - KONYİTS -  POÇİTELİ  - BLAGAY – SARAYBOSNA

07:00 Kahvaltı. 08:00 Otelden hareket. Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir. İlk molamızı  Konjic (Konyitz) şehrinde veriyoruz. Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (Konyitz) köprüsünü görüyor ve Ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yaptıktan sonra Neretva nehri kanarında kahve keyfi. Kahvemizi içtikten sonra Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik olarak görüyor ve aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan tarihi Türk köyü Poçitely’e hareket ediyoruz. Kuleye tırmanış ve kule başından Neretva nehrini seyretme. Daha sonra gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesi’ni ziyaret ediyor ve kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti ve Türk çayı yudumlama keyfi. Çayımızı içip, dinlendikten sonra Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsü’nü görüp, eski şehrin kaybolmayan ve yıpranmayan eserlerinden tarihi Koski Mehmet Bey Camii’sinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camii’ sini ziyaret ediyoruz.  Savaştan kalan şehitlikleri ziyaret ve alışveriş  için serbest zaman. Belirlenen saatte Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkış. Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) Maksumiç Restoran’da meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna’daki otelimize hareket ediyoruz.

 

 

 

 1. Gün: SARAYBOSNA - TRAVNIK

08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket.Otelde yapılan sabah kahvaltısından sonra Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Travnik’e varmadan önce savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Ardından Travnik’e varışımızla beraber tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti ve Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarasını seyretme.  300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin geziyor ve  Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Voda’yı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Lutfina Kahva’da kahve ve baklava ziyafeti yaptıktan sonra Sarajevo şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeğinde  Turkuaz Restorant’da gezimizin son günü olması dolayısıyla bir Gala yemeği yiyip konaklayacağımız otele geçiyoruz.

 

 1. Gün: SARAYBOSNA - İSTANBUL

08:00 Kahvaltı. 09:00 Otelden hareket. Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna turumuza başlıyoruz. Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret edip Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynağı) gezinti. Tarihi Rimski köprüsünü ziyaret ettikten sonra alışveriş  için Saraybosna’nın merkezi Başçarşı’ya  hareket. Öğle yemeğinde  saç altı Boşnak Böreği yedikten sonra alışveriş için serbest zaman00:00 da havalimanına hareket. Bağaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra THY ile TK 000 uçağıyla İstanbul’a hareket. 00:00 İstanbul'a varış.  Bir başka VANDERZEE organizasyonunda buluşmak ümidiyle…

              FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde iki kişilik odalarda konaklama Single Farkı (80 Euro)
 • Açık büfe sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri ve 1 adet meşrubat
 • Tur boyunca kullanılacak lüx otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Vanderzee Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Şehir vergileri
 • Müze ve ören yerleri (Vrelo bosna, Yaşam tüneli, Travnik Kalesi)
 • Ankara Istanbul uçak bağlantı ücreti

 

                 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Yurtdışı çıkış harcı (150 TL)
 • Programda belirtilmeyen tur ve transferler
 • Yemeklerde ve molalarda alınacak extra içecekler

 

BOSNA HERSEK TURU STANDART  4* PAKET PROGRAMI

 • 3 GECE 4 GÜN HERŞEY DAHİL

TUR TARİHLERİ

 • Başlangıç    : 00/00/2022
  Bitiş              : 00/00/2022
 • OTEL ADI   : Hotel Hollywood veya o standartlarda oteller
 • ÜCRET         :  
 • VİZE             : BOSNA İÇİN VİZE İSTENMEMEKTEDİR.
 • SAAT FARKI   : Türkiye’den 1 saat geride. Yani İstanbul:10:00 ise Bosna:09:00